Lato, lato, lato czeka

Lato, lato, lato czeka

W tym roku lato jest zupełnie inne niż zwykle. Zdecydowałam, iż mimo zaistniałej sytuacji, nie poddam się i będę kolekcjonować piękne, kolorowe chwile i nowe doświadczenia.

Postanowiłam w nieco inny sposób niż zwykle celebrować swoje urodziny. Mam to szczęście, że urodziłam się w środku lata. Do realizacji mojego planu potrzebowałam jedynie bezwietrznego dnia, bezchmurnego nieba i około 20 minut wolnego czasu.

Swoje urodziny postanowiłam spędzić w przestworzach, zobaczyć świat z innej perspektywy i spojrzeć na wszystich z góry 😉

Poszukiwania tego rodzaju atrakcji rozpoczęłam od sprawdzenia jej dostępności w województwie małopolskim. Tego rodzaju atrakcje cieszą się ogromną popularnością, więc znalezienie idealnego rozwiązania nie stanowiło najmniejszego problemu.

Oderwij się od Ziemii

Loty moto-paralotnią odbywają się od kwietnia do października. Nie bez znaczenia pozostają tutaj warunki atmosferyczne – bezwietrzny dzień i bezchmurne niebo. W zależności od preferencji – lot może trwać około 15-25 minut, bez filmowania lub z filmowaniem w HD z jednej kamery. Ja wybrałam opcję optymalną – 20 minut lotu wraz z opcją filmowania w HD. Kamerę na specjalnym wysięgniku typu “selfie stick” trzymałam sama. Prędkość osiągana w powietrzu to max. 30 km/h, w pełni wystarczająca na rozkoszowanie się pięknymi widokami.

Przygoda, przygoda…

Uwielbiam wszelkie nowinki i sporty ekstremalne (jeśli możemy zaliczyć do nich moto-paralotniarstwo ;), o stresie czy strachu nie było więc mowy. Wsiadłam do tzw. “wózka”, zaopatrzona w kask ze słuchawkami i mikrofonem, uśmiechnięta i nieco podekscytowana. Instruktor – prowadzący, przypiął mnie do “wózka” specjalną uprzężą, sprawdził stan moto-paralotni i już byliśmy gotowi do podoniebnej przygody. Dopiero warkot silnika uświadomił mi, że to dzieje się naprawdę, że już za moment wzniosę się ponad Ziemię, osłonięta przed powietrzem jedynie ubraniem.

To cudowne uczucie, gdy moto-paralotnia rozpędza się po gruncie, by chwilę później wznieść się w powietrze. Jak widać na załączonym filmie, uśmiechałam się cały czas. Lot był naprawdę świetny, czułam powiew rześkiego letniego powietrza na twarzy, wolność, której nie da się opisać słowami. Wdzięczność za to, że my ludzie tworzymy tak wspaniałe sprzęty jak moto-paralotnie. Moto-paralotnia może wznieść się na maksymalną wysokość 500 metrów ponad Ziemię. Gdy znajdowaliśmy się na tej wysokości, poczułam się jak nigdy dotąd – jak silna, wolna kobieta. Poczułam ogromny przyplyw siły i pewności siebie. Poczułam, że chcieć to móc.

Nie byłabym sobą, gdybym na tej wysokości nie zapytała “mojego szofera” o możliwość samodzielnego sterowania moto-paralotnią. Udało się, mimo, iż to było niełatwe zadanie. Na wysokości 500 metrów rozpościerał się niesamowity widok, budynki i pola wygladały jak kolorowa szachownica, wszystko było takie małe i odległe.

Adrenalina

Pikanterii podniebnej wyprawie dodawał fakt, iż na wysokości 500 metrów ponad Ziemią, zaczęliśmy robić obroty, przeloty itp. Czułam się jak na podniebnej karuzeli, poziom adrenaliny był z pewnością wysoki.

Latając uświadomiłam sobie jedno, że bez względu na wszystkie przeciwności z jakimi – my ludzie się zmagamy, powinniśmy pamiętać, że życie nie jest tylko czarno-białe lub momentami szare. Jest kolorowe, pełne nieoczekiwanych zwrotów akcji, zaskakujących momentów i mimo smutków i rozterek, nadal pozostaje ciekawe. Już teraz wiem, że swoją przygodę z lataniem będę na pewno kontynuować.

Napisz koniecznie jak Ty spędzasz Lato 2020, wybrałaś/wybrałeś aktywny wypoczynek czy może wolisz spędzać czas rozkoszując się pięknymi widokami i słoneczną pogodą?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *